Homepage efekt

4. Energie přichází z obrazu /2003/


 Čeští umělci uprostřed "ostrova" knih


Cáchy – „Dva z Prahy“ je název právě otevřené výstavy uprostřed knih na Laurensbergu, která byla zahájena v přítomnosti obou renovovaných českých umělců, Dr. V.J.Andrleho a Jindřicha Ulricha. Motto „Dva z Prahy“ nám nejen prozrazuje odkud oba umělci, požívající velké vážnosti řadou svých výstav po celé Evropě, přicházejí, ale zároveň poukazuje na spojení dvou měst Praha a Cáchy. Již více než 5 let je činný spolek Cáchy-Praha, který kromě jiného usiluje o posílení vztahů mezi těmito městy a tím přispět k porozumění mezi národy. Dlouholetým přátelstvím s Věrou Blažkovou, první předsedkyní spolku, se nám podařilo oba umělce právě probíhající výstavou představit, říká vedoucí knihovny Henriette Havenith, která zde aktivně pracuje již více než čtvrt století. Tato knihovna nebyla za posledních 25 let ani jeden den bez obrázků na zdech. Obrazy tvoří nádhernou symbiózu s knihou, říká nadšená ctitelka umění. Dále pokračuje. Z čestného úřadu „Na knižním ostrově“ neplynou žádné peníze, zůstává ale radost z práce a výstav (6-7), které v zrenovovaném prostoru organizuje.  Okolo tří tuctů obrazů obou umělců, z nichž každý má svůj vlastní styl, je možné obdivovat až do konce ledna 2004 na Laurensbergu. Část vystavených obrazů patří k fundusu umělců, část byla namalována specielně pro tuto výstavu.

Sociolog dr. V.J.Andrle byl ve svých začátcích ovlivněn impresionisty, se svými nároky na vlastní obrazy jde však dál. Chce, aby jeho obrazy působily na pozorovatele pozitivně a přinesly mu nejen pohodu, ale i energii. Na výstavě je možné vidět především obrazy, jejichž téma je příroda, město, cesty. Mistrem miniaturním obrazků je umělec Jindřich Ulrich, který již od roku 1965 se vyjadřuje barvami a štětcem na ploše přibližně 10 x 15 centimetrů. Těžištěm jeho tvorby je historie. V České republice jsou známy zejména jeho malované knihovny, které jsou zobrazeny na
dřevě do nejmenších detailů.

AZ
úterý, 25.11. 2003  

Text pod fotografií: Jsou známí svými četnými výstavami v celé Evropě: čeští umělci
Dr.V.J.Andrle a Jindřich Ulrich představují svá díla  v knihovně  na Laurensbergu.

Návštěvní doba:
Výstava „Dva z Prahy“ v knihovně ( Laurentiusstra3e-Laurensberg ), je přístupná v následujících dnech: sobota – 17.00-19.30 hod.
                                     neděle – 10.30-13.00 hod.          
                                     čtvrtek – 15.00-17.30 hod.Export do PDF
článek zobrazen: 1831x

Kontakt

 

PhDr. J. V. Andrle CSs.

Sociolog, etnolog a výtvarník

e-mail: info@obrazy-andrle.cz
tel: 602 313 044

 


Při zájmu o obraz mě prosím kontaktjte a  domluvíme si schůzku s prohlídkou vybraného obrazu.

Výstavy / aktuality

Napište nám

obrazy-andrle.cz
Copyright © 2010-2020 - IamWRS vyroba-www.cz