Homepage efekt

2. O autorovi: Alexandr Fázik /2001/


Na tvorbu a životní názory mnoha výtvarníků mívá často zásadní vliv setkání se silnými výraznými osobnostmi a vliv vnějšího prostředí. U V. Andrleho tomu bylo podobně. Počátky tvorby byly nesmělé a skromné, ale signalizovaly už formování jeho postojů v malířství. Namalování prvních obrazů, jejich vystavování na organizovaných vernisážích, ale i první uznání už prozrazovali talent a začátek cesty k umělecké dráze. To vše podnítilo jeho zájem o hlubší studium umělecké tvorby. Zapisoval se do různých kurzů, kde poznal mnoho přátel a osobností, s nimiž navázal trvalejší kontakty.

Pro vlastní tvorbu byl podstatný vliv a inspirace prací malířů představující francouzský impresionismus a později umělců tvořící secesi. Od konce 90. let lze v práci V. Andrleho vysledovat i znatelný vliv výtvarníků Vladimíra Boudníka, Mikuláše Medka či Jana Christoforiho.

Výtvarná práce autora je pestrá, růzorodá a zobrazuje skutečnost v nejrůznějších formách a technikách malby. Je v nich poznat jeho pozitivní a hřejivé vidění světa, barev a odstínů. Jeho filosofický přístup k životu a trochu nadneseně i jeho vizionářství.

 

Doc. Dr. Alexandr Fazik, CSc.

 Export do PDF
článek zobrazen: 1353x

Kontakt

 

PhDr. J. V. Andrle CSs.

Sociolog, etnolog a výtvarník

e-mail: info@obrazy-andrle.cz
tel: 602 313 044

 


Při zájmu o obraz mě prosím kontaktjte a  domluvíme si schůzku s prohlídkou vybraného obrazu.

Výstavy / aktuality

Napište nám

obrazy-andrle.cz
Copyright © 2010-2020 - IamWRS vyroba-www.cz